Nurkowanie wrakowe Zakrzówek

Jeśli mówimy o nurkowaniu, to zazwyczaj większość z nas ma na myśli ciepłe lato, a poza tym oczywiście mówimy o jakichś ciepłych krajach, o jakichś niezwykłych pod wieloma względami wodach. Tymczasem my w tym miejscu będziemy chcieli wskazać na ofertę, która zupełnie odbiega od owych standardów. Mowa jest bowiem o ofercie, która zawiera w sobie możliwość nurkowania w zimnych wodach położonego nie w egzotycznych krajach, ale w pobliżu naszego polskiego Krakowa, zalewu Zakrzówek.
Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z czymś bardzo zwyczajnym i zarazem również z czymś mało atrakcyjnym. Jak najbardziej należy to miejsce uznać za bardzo atrakcyjne do nurkowania, a zwłaszcza chodzi nam o osoby, które nastawiają się na nurkowanie wrakowe. Zakrzówek do tego celu nadaje się wprost idealnie. Mowa o propozycji firmy Bestdivers, która specjalizuje się w organizowaniu imprez połączonych z nurkowaniem jak również w organizowanych kursach nurkowania. Wartym podkreślenia jest także termin owej imprezy, ponieważ pewną tradycją jest zanurzanie się w wody zalewu Zakrzówek w bliskim sąsiedztwie Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto wszystkie osoby biorące udział w owym nurkowaniu przybierają strój świętego Mikołaja, co oczywiście stanowi dodatkowy element uatrakcyjniający ową imprezę.
Niska temperatura to na pewno nie jest przeszkoda, a nawet można śmiało powiedzieć, że jest to dodatkowa korzyść, ponieważ dzięki temu mamy do czynienia ze znacznie większą przejrzystością wody zalewu. Warto zatem zajrzeć na stronę internetową http://www.bestdivers.pl/wyprawy/mikolajki-zakrzowku-ubieramy-choinke-woda/ i tam zapoznać się z wszelkimi niezbędnymi informacjami, które mogą nas przekonać do wzięcia udziału w tej jakże niezwykłej imprezie. Nurkowanie w wodach egzotycznych na pewno jest bardzo dużą frajdą, aczkolwiek nurkowanie w zimnych wodach podkrakowskiego Zakrzówka to dopiero wyzwanie i to dopiero duża przyjemność, jakiej trudno doświadczyć o innej porze roku i w jakimkolwiek innym miejscu na świecie.