Jak rozpocząć procedurę kredytową?

Decyzja o rozpoczęciu budowy domu lub też zakupu mieszkania to jedna z tych najważniejszych w życiu. Nie może ona być podejmowana pochopnie, ale musi być bardzo dogłębnie przemyślana. Przede wszystkim należy dokładnie poznać każdy z koniecznych do przejścia etapów pozyskiwania kredytu hipotecznego.

Przede wszystkim należy poznać swoją zdolność kredytową. To bardzo istotny aspekt, od którego tak naprawdę najwięcej zależy. W tym względzie również warto nadmienić, że współcześnie elementem niezbędnym jest posiadanie, co najmniej 10% wkładu własnego. Czasy, w których bank finansował zakup całej nieruchomości dawno minęły. Drugą kwestią jest oczywiście wybór nieruchomości. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki związane z procedurą kredytową, musimy znać tę nieruchomość. Umowa kredytowa odnosi się do konkretnej nieruchomości. Następnie przechodzimy do składania wniosków kredytowych. W tym miejscu dobrze jest skorzystać z pomocy doradztwa kredytowego, gdyż zasadniczo dzięki temu mamy wniosek złożony, do co najmniej kilku banków.

Poza tym składając wnioski do kilku banków mamy większe szanse na uzyskanie tego kredytu, mamy większe szanse na powodzenie w negocjacjach. Kolejnym z ważnych etapów jest analiza złożonych wniosków.

Ta składa się z trzech etapów. Mówimy o analizie finansowej, prawnej oraz technicznej. Po pozytywnej analizie można mówić o końcowej decyzji kredytowej oraz o podpisaniu umowy. Cała procedura jest bez wątpienia dla zwykłej osoby bardzo męcząca i jest to kolejny argument, dzięki któremu można wskazać na doradztwo kredytowe, jako właściwy podmiot do pośrednictwa w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Warto zajrzeć na stronę internetową doradca 1ekspert.pl. Tam mamy umieszczone wszelkie istotne informacje, dzięki którym podjęcie decyzji o rozpoczęciu procedury kredytowej z tymże podmiotem. Wizja wszelkich formalności, jakie są konieczne do załatwienia może nieco przerażać. Nie należy, więc podejmować jakichkolwiek kroków na własną rękę.