Narciarstwo w Polsce

Udany wyjazd narciarski to wypadkowa wielu elementów: dobrych tras zjazdowych, sprawnie obsługiwanych wyciągów, komfortowej bazy noclegowej, jak również sprzyjających warunków pogodowych i…towarzystwa, z którym spędzamy urlop. O ile na pogodę nie mamy wpływu, o tyle warto przed wyjazdem zapoznać się z informacjami, dotyczącymi poziomu infrastruktury narciarskiej w największych polskich ośrodkach sportów zimowych. Odpowiednie przygotowanie i wcześniejsze rozeznanie w tej kwestii pozwoli nam zaplanować sobie udany wypoczynek.

Narciarstwo w Polsce rozwija się w jak najlepszym kierunku. Według rankingów z bieżącego roku, jeśli chodzi o wyciągi i trasy zjazdowe oraz ogólną infrastrukturę dla narciarzy, najwyżej oceniana jest Białka Tatrzańska, Zieleniec i Krynica Górska. Wysoko plasują się również Szczyrk i Korbielów. Jeśli chodzi o najdłuższą trasę zjazdową w Polsce, to znajduje się ona w Tatrach i wiedzie z Kasprowego Wierchu przez Kocioł Goryczkowy do Kuźnic. Jest to również najwyżej położona trasa dla narciarzy. Trzeba jednak zastrzec, że jest to trudny zjazd, który jest przeznaczony dla doświadczonych narciarzy.


Ciekawe trasy zjazdowe i wygody związane z codziennymi wyprawami na stok są istotne nie tylko w przypadku wyjazdów indywidualnych, jak również wycieczek pracowniczych. Szczególnie w wypadku takich wyjazdów integracyjnych ten komfort jest niezwykle istotny, gdyż sprzyja nawiązaniu koleżeńskich więzi pomiędzy osobami opierającymi swoje dotychczasowe stosunki jedynie na sprawach zawodowych. Takie wycieczki pracownicze trwają na ogół zaledwie kilka dni, więc ważne jest, aby jej uczestnicy mieli w tym okresie zapewnione maksimum komfortu.

Warto podkreślić, że obecnie większość pracodawców decyduje się na powierzenie organizacji tego typu wyjazdu firmie, która zajmuje się planowaniem takich wypraw. Wyjazd na narty jest wtedy „szyty na miarę” klienta i perfekcyjnie zorganizowany od A do Z, począwszy od wyboru regionu i hotelu, a skończywszy na zapewnieniu uczestnikom wyjazdu szkoleń narciarskich i pozasportowych imprez integracyjnych.

Zapoznaj się z imprezami integracyjnymi w Polsce tutaj: http://www.dmcwarsawpoland.com