Folie dekoracyjne na okna

Dekorowanie okien to trend, który pojawił się niedawno i zyskuje na coraz większym uznaniu. Jednym z czynników wpływających na taką sytuację jest z pewnością pojawienie się na rynku nowych produktów umożliwiających tworzenie takich stylizacji. Folie dekoracyjne na okna to szeroka gama wzorów, dzięki którym możliwe jest zarówno tworzenie ciekawego nastroju wnętrza, jak i zabezpieczenie przed niepożądanymi osobami z zewnątrz czy ograniczenie dostępu światła dziennego. Funkcji, jakie mogą pełnić takie folie jest wiele, ale z pewnością wyróżnia się wśród nich efekt, jaki wpływa na ostateczny design wnętrza.

Folie dekoracyjne na okna można podzielić na kilka kategorii zależnie od tego, co znajduje się na ich powierzchni. Wszystkie te dekoracje są tworzone na bazie elastycznego tworzywa sztucznego i powlekane warstwą transparentnego kleju, który ułatwia przymocowanie do gładkiej powierzchni szkła. Różnice zaczynają się na poziomie nadruków, jakie znajdują się na powierzchni folii. W tym kontekście można wyróżnić jednolite folie szronione, folie kolorowe, folie drukowane w białe wzory oraz folie witrażowe. Każdy z rodzajów zapewnia nieco inne efekty ozdobne i niesie również inne korzyści dodatkowe.

Kolorowe folie dekoracyjne na okna

Na stronie http://naklejkinaszyby.pl/ zostały zaprezentowane folie dekoracyjne na okna produkowane z wykorzystaniem kolorów. W tej gamie są zarówno folie jednolite, które pozwalają na przyciemnienie wnętrza lub odizolowanie go od świata zewnętrznego poprzez wprowadzenie ograniczającej widoczność kolorowej naklejki. Barwa folii korzystnie wpływa również na samo światło nadając mu subtelny odcień czerwieni, zieleni czy fioletu – zależnie od barwy zastosowanej folii. Takie materiały doskonale sprawdzają się w oknach z małymi szybkami, na których można tworzyć dowolne kompozycje na przemian z dwóch kolorów lub z czystym szkłem. To również pomysłowe wykończenie kabiny prysznicowej czy dekoracja drzwi ze szklanym panelem.

Wśród kolorowych folii okiennych znalazły się też takie, które przypominają prawdziwe wielobarwne witraże. Wykorzystane w nadruku motywy są bardzo klasyczne, wprowadzając do wnętrza element wystroju retro, albo nowoczesne. Do tych ostatnich zalicza się na przykład górski krajobraz z kwiatami czy kompozycja z żaglówką. Takie dekoracje nie tylko ograniczają dostęp światła do wnętrza, ale też przypominają piękne obrazy, które stanowią efektowny dodatek do wystroju. Folie dekoracyjne na okna tworzą też wrażenie większej estetyki okien szczególnie tam, gdzie bywają one narażone na dotykanie.