Ekologiczne podłoże dla zwierząt

Jestem hodowcą drobiu i chciałbym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie zastosowania ściółki. Wiem, że wiele osób myśli, że to, co stare jest najlepsze, dlatego stosują, jako podłoże zwykłą słomę albo trociny. Sam to testowałem i do pewnego momentu wydawało mi się, że to jest najlepsze podłoże dla drobiu, oczywiście czasy się zmieniają i moje podejście do tego tematu również.

Dzisiaj opiszę Wam jak działa pellet, czyli ekologiczne podłoże dla zwierząt. Jest to ściółka, która idealnie nadaje się dla każdych zwierząt hodowlanych. Nawet konie, które mają bardzo duże wymagania mają w stajniach taką ściółkę.

Sam zacząłem ją stosować kilka miesięcy temu, na początku stawiałem na mniejsze ilości żeby się dowiedzieć czy to tylko reklama czy jednak naprawdę to jest takie dobre. Po kilku dniach zobaczyłem, że ściółka w formie pelletu jest o wiele bardziej chłonna. Można powiedzieć, że o kilkaset procent bardziej niż te materiały, które wcześniej stosowałem. To było ogromne zaskoczenie, ale i moje zadowolenie.

To nie koniec dobrych wiadomości

Ta ściółka jest wolna od grzybów i bakterii chorobotwórczych. Jest całkowicie czysta i przebadana zanim trafi do naszych zwierząt. Do tej pory sprzedawana ściółka była niewiadomego pochodzenia i bardzo różnie się to kończyło. Tutaj tego problemu nie mam i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Z przechowaniem ściółki nie mam żadnych problemów. Mam worki na paletach i wybieram tyle ściółki ile chce. Jej ilość jest potrzebna naprawdę bardzo mała. Nie wymieniam całości podłoża jak do tej pory tylko część. Pozwala to mi na zmniejszenie ilości czasu, jaki do tej pory był mi potrzebny do wymiany ściółki. Badałem temperaturę przy podłożu i widzę bardzo dużą różnice na plus. Do tej pory bywało z tym różnie, ale pellet mi pomógł. Moje testu jasno pokazały, że tylko pellet się nadaje, jako ściółka, a później długo, długi nie ma nic innego. Na dzień dzisiejszy żałuje jedynie, że o wiele wcześniej nie dałem się przekonać do zastosowania właśnie takiego rodzaju podłoża dla zwierząt.