Jak założyć firmę w Anglii

Z jednej strony na pewno świadomość wchodzenia na rynek obcego kraju może wiązać się z pewnymi obawami, może budzić pewne kontrowersje, budzić pewne wątpliwości, ale de facto nie powiemy, że jest to coś bardzo skomplikowanego, że jest to coś przeznaczonego tylko i wyłącznie dla wybranych. Oczywiście niezależnie od tego, w jakiej branży działamy, dobrze jest nie zdawać się wyłącznie na siebie. Przenoszenie działalności do innego kraju, a z takim zjawiskiem możemy obecnie zetknąć się coraz częściej, jest związane z koniecznością załatwienia bardzo wielu formalności. Wiadomo jest, że wchodzimy w zupełnie inne struktury, wchodzimy w zupełnie nowy ład prawny, którego do końca często nie rozumiemy, nie posiadamy na jego temat stosownej wiedzy. W tym miejscu zatem tym bardziej należy podkreślić, że jak najbardziej właściwym krokiem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy wyspecjalizowanego podmiotu.

Pomoc w założeniu firmy. Mowa jest o firmach, które już działają w branży przenoszenia innych podmiotów na obce rynki i posiadają w tym względzie stosowne doświadczenie. My w tym miejscu chcemy w sposób szczególny wskazać na Capital Business Links Ltd, na firmę, która specjalizuje się w przenoszeniu działalności innych firm na rynek Wysp Brytyjskich. Jest to bardzo ciekawy kierunek, jest to obecnie bardzo popularny kierunek, chociaż jego popularność z pewnością została nieco zmącona w wyniku decyzji Brytyjczyków o wyjściu ze struktur unijnych. Niemniej jednak nadal można mówić o tym, że to bardzo popularny kierunek. Przeniesienie działalności na rynek Wysp Brytyjskich na pewno wiąże się z wieloma formalnościami i dlatego też warto poddać się tutaj fachowemu doradztwu zanim wybierzemy formę naszej działalności.

Szybko i bez formalności. Ponadto dzięki takiemu pośrednictwu my sami nie musimy martwić się o formalności związane z samą rejestracją naszej firmy w odpowiednich urzędach, nie musimy martwić się o sporządzenie wszystkich niezbędnych dokumentów, a trzeba przyznać, że jest ich dosyć sporo. Zasadniczo takie firmy, a przynajmniej ta powyżej wskazana, nie pozostawiają nas samych w fazie zasadniczej działalności, gdy wszelkie formalności związane z zarejestrowaniem działalności zostały już dokonane. Odnalezienie się bowiem w nowej rzeczywistości, a zwłaszcza tej związanej z podatkami, na pewno nie jest niczym prostym. Tutaj jednak polskie firmy również mogą liczyć na wydatną pomoc. Warto także zaznaczyć, że Capital Business Links Ltd posiada obecnie swoje oddziały w naszym kraju, w Warszawie i Krakowie, dzięki czemu polskie firmy chcące zaistnieć na rynku brytyjskim mają jeszcze łatwiej – Twoja firma w Anglii to możliwe? Jak najbardziej!