Timberland – buty nie do zdarcia

Timberland to prawdziwie kultowa marka produkująca obuwie doskonałej jakości, rodem z Ameryki. Zyskała ona renomę już na całym świecie, a od pewnego czasu z chęcią sięgają po nią także Polacy. W kraju pojawiają się kolejne sklepy tej marki, dostęp do nich jest coraz łatwiejszy, a ceny, w porównaniu z jakością gwarantowaną przez to logo, są dość przystępne.

Choć w pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że koszt skórzanych butów Timberland może poważnie naruszyć budżet niejednej osoby, to jednak wielu kupujących traktuje ten zakup jako swoistą inwestycję. Wiedzą oni, że buty takie będą służyć im przez dłuższy czas, w którym nie będzie potrzeby kupowania żadnych innych – cechą charakterystyczną popularnych Timberlandów jest bowiem ich niespotykaną trwałość. Trapery Timberland są bardzo odporne na urazy mechaniczne i czynniki zewnętrzne, w tym wilgoć i deszcz. Są one bowiem wodoodporne. Były one w zasadzie pierwszymi prawdziwie wodoodpornymi butami na rynku, co osiągnięto dzięki specjalnemu połączeniu między podeszwą a cholewką. Łączy je nie tylko szycie, cholewka jest dosłownie wtopiona w podeszwę, dzięki czemu do środka buta nie dostanie się ani kropla.

To wszystko, w połączeniu z ich atrakcyjnym wyglądem sprawia, że są to buty na wiele różnych okazji i nadające się do użytkowania w każdym miejscu i czasie. I choć wypromowane zostały przede wszystkim przez noszących je raperów, znajdą zastosowanie także w bardziej oficjalnych stylizacjach.

Trapery Timberland są dziś uznawane za jedne z najbardziej kultowych butów, nie tylko w męskim wydaniu. Wiele pomniejszych marek starało się kopiować charakterystyczny design modelu yellowboots, z musztardowo-żółtą skórą, czarno-żółtymi sznurówkami i beżową podeszwą. Jednak prawdziwe Timberlandy są tylko jedne. Żadnej innej firmie nie udało się powtórzyć takiego sukcesu z butami przeznaczonymi ‘do lasu’ (bo pierwotna nazwa timberlander oznacza właśnie człowieka z lasu).