Jak łatwiej i wygodniej prowadzić firmę

Nie jest żadnym odkryciem, że formalności związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w naszym kraju mogą spędzać sen z powiek, mogą być powodem tego, że wielu z nas zastanawia się nad tym czy to się naprawdę opłaca. Jest to oczywiście jak najbardziej słuszne spostrzeżenie, ponieważ przepisy obowiązujące w naszym kraju rzeczywiście mogą powodować owe rozmyślania. Jednakże nie oznacza to wcale, że współczesny polski przedsiębiorca jest w tej sytuacji bezradny. Pewną tendencją jest przenoszenie własnej działalności do Anglii i należy podkreślić to, że jest to proceder, który na pewno nie można nazwać obecnie rzadkim.

Powodów takiego obrotu sprawy jest wiele, ale w głównej mierze chodzi nam w tym miejscu o znacznie mniejsze wymogi formalne konieczne do spełnienia. Wskażemy chociażby na taki aspekt, jakim jest ubezpieczenie zdrowotne. Tak naprawdę gdy dopiero rozpoczynamy naszą działalność, jesteśmy zobligowani do tego, aby uiścić tylko 2,8 funta na tydzień, co jest kwotą bardzo niską. Dopiero gdy wyjdziemy na prostą, gdy pułap naszych zysków osiągnie wartość 8060 funtów w ciągu tygodnia, będziemy mogli mówić o kwocie wynoszącej 9% wartości zarobków, jaką należy przeznaczyć na ubezpieczenie zdrowotne. To na pewno bardzo ważny aspekt, na który należy zwrócić szczególną uwagę, ale na pewno nie jedyne udogodnienie formalne, na jakie możemy liczyć przy przenosinach naszej firmy do Anglii.

Warto także wskazać na firmę Capital Business Links LTD, na polskie biuro księgowe w Anglii, która posiada bardzo duże doświadczenie w przenosinach innych podmiotów na Wyspy Brytyjskie. Szczegóły ich oferty mamy zamieszczone na stronie internetowej firma w Wielkiej Brytanii. Tam bez wątpienia warto zajrzeć, ponieważ możemy dzięki temu osobiście przekonać się o tym, że to bardzo dobra oferta. Przenosiny na Wyspy Brytyjskie i formalności konieczne do spełnienia wcale nie są duże i jak najbardziej warto to przemyśleć, ponieważ własna działalność na Wyspach to znacznie większe szanse.