Grafika – dekoracje ścienne

s_366751Ozdobienie ściany grafiką to prosty sposób, aby szybko odmienić charakter wnętrza, przełamać monotonię aranżacji i nadać mu indywidualnych cech, odzwierciedlających charakter właściciela. Również w stylizacjach biur, restauracji, kawiarni czy barów zastosowanie tego typu dekoracji daje nieskończoną ilość możliwości tak, aby zapewnić wnętrzom nietuzinkowy wygląd.
Większość współczesnych grafik charakteryzują proste, nieskomplikowane linie, którymi nakreślono jasny i przejrzysty komunikat, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Mogą to być cytaty lub zdania opisujące uczucia lub emocje, jak również proste rysunki, często o charakterze symbolicznym. Oszczędna, pastelowa kolorystyka i jasne tła na których zostały wydrukowane obrazy gwarantują, że będą one stanowić elegancką dekorację, która wpasuje się w klimat wnętrz, utrzymanych w różnych stylach.

Na przeciwnym biegunie znajdują się grafiki komiksowe – kolorowe i spektakularne w swojej żywiołowości i dynamice. Docenią je z pewnością nie tylko miłośnicy komiksów, zaś pokój dziecięcy lub młodzieżowy będzie doskonałym miejscem na wyeksponowanie tego typu obrazów.

Osobną kategorię stanowią wydrukowane na płótnie kwiatowe lub geometryczne ornamenty. Wybitnie ozdobny, a jednocześnie uniwersalny charakter tego typu dekoracji doskonale sprawdzi się nie tylko w najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach domu, takich jak salon czy sypialnia, ale również w łazience lub w kuchni. Na potrzeby tej ostatniej powstały również grafiki o tematyce kulinarnej, przedstawiające na przykład estetycznie wyeksponowane owoce, naczynia lub hasła, dotyczące jedzenia. Ujęte w formę prostych rysunków lub żartobliwych napisów, odnajdą się zarówno w kuchni urządzonej w stylu tradycyjnym, jak również w nowoczesnej, albo industrialnej aranżacji.
Wszyscy zainteresowani ozdobieniem swoich ścian grafikami powinni zajrzeć na stronę internetową https://ajzo.pl/technika/grafika. Każdą z prezentowanych tam prac można dopasować do rozmiarów ramek, które posiadamy w domu, bądź też zdecydować się na zamówienie obramowanej dekoracji.