Odwołanie dyrektora albo sekretarza w spółce Limited

Nie zawsze współpraca idzie nam tak jak trzeba. Tak jest w każdej dziedzinie naszego życia, dlatego czasami trzeba podjąć ważne decyzje. Nie są one łatwe, ale z drugiej strony brak reakcji z naszej strony może oznaczać poważne problemy.

Właśnie tak się dzieje, jeśli sekretarz albo dyrektor nie spełniają naszych oczekiwań. Firma Limited ma się rozwijać, ma zarabiać i ma być dobrze zarządzana. Jeśli nie jest to oznacza, że pora na zmiany. Tylko, w jaki sposób odwołać takie osoby? Czy jest to proste czy trzeba wypełniać dokumenty, a jeśli tak to, jakie? Pierwsze, co trzeba zrobić to sprawdzić jak to wygląda od strony prawnej. To nie jest tak, że mówimy dzisiaj dyrektorowi ty nie pracujesz u nas.

Tak łatwo nie będzie i jeśli nie będziemy postępować zgodnie z prawem to nawet wyrzucenie z pracy takiej osoby nic nie zmienia. Formalnie nadal jest na swoim stanowisku i musimy jej płacić. Oczywiście my tego nie chcemy, bo ta osoba nie spełnia żadnych naszych wymagań. Nie bez powodu została odwołana, dlatego jeśli nie za bardzo wiemy jak się za to zabrać to trzeba szukać pomocy.

Skąd przyjdzie pomoc?
Trzeba będzie skorzystać z księgowości w UK. Polska firma księgowa jest w stanie nam bardzo szybko wytłumaczyć jak to wszystko powinno wyglądać. Zajmują się tym każdego dnia, dlatego są obeznani w prawie, jakie obowiązuje na wyspach. Spółki Limited to najczęstsza forma prowadzenia własnej firmy, dlatego oni wiedzą jak nam pomagać. Trzeba się z nimi skontaktować i wtedy będziemy wiedzieć ile dokumentów musimy wypełnić i jak to wszystko ma wyglądać od strony prawnej. Zaletą jest to, że my niczym się musimy się zajmować, bo firma zrobi to za nas. Wystarczy, że już teraz wejdziemy na strone i sprawdzimy numer telefonu kontaktowego. Dzwonimy i rozmawiamy o tym problemie, który dzisiaj mamy w spółce. Im szybciej swoje stanowisko straci czy to dyrektor czy sekretarz tym lepiej dla nas. Nasza spółka Limited zacznie się dzięki temu rozwijać o wiele szybciej i lepiej.