Daszki i balustrady w nowoczesnym stylu

W przypadku nowoczesnych budynków warto zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły, przykładowo balustrady, daszki znajdujące się przed wejściem, warto dobrać je odpowiednio do stylu naszego budynku.

Oczywiście w przypadku budynków nowoczesnych bardzo dobrze może sprawdzić się stal oraz szkło, możemy zastosować przykładowo balustrady ze szkła hartowanego. Dodatkowo mogą być oparte na elementach z ze stali nierdzewnej. Z pewnością będzie to balustrada bardzo wytrzymała oraz będzie charakteryzował ją elegancki wygląd.

Daszki i balustrady w nowoczesnym stylu

Balustrady i daszki ze szkła hartowanego

Naturalnie możemy wykonać na różnej wielkości zadaszenia szklane, dostosować je odpowiednio do wielkości oraz stylu budynku. Dodatkowo można wybrać różne rodzaje mocowania, szkło może być oparty na belkach zamocowanych do budynku, możemy wykorzystać także linki metalowe. W tym przypadku do wyboru mamy bardzo wiele rozwiązań, które z pewnością dobrze sprawdzą się w różnych rodzajach elewacji. Oczywiście wykorzystuje się szkło hartowane, które poddawane jest specjalnej obróbce, która zwiększa wytrzymałość. W tym przypadku szyba nagrzewana jest do temperatury powyżej 600 stopni Celsjusza, następnie chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. Dzięki temu zyskuje większą wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia, w tym przypadku jest także bardziej odporna na nagłą zmianę temperatury.

Oczywiście są to rozwiązania, które możemy łatwo dopasować do budynku, wejścia, producenci balustrad i zadaszeń mogą dostarczyć płyty szklane w różnych rozmiarach. Można stosować różne rodzaje mocowań oczywiście warto zaplanować wcześniej jak ma wyglądać zadaszenie przed budynkiem, obliczyć ilość potrzebnych materiałów. W tym przypadku możemy zastosować spadek w stronę budynku, rynny możemy umieścić przy elewacji, dzięki czemu daszek będzie wyglądał bardziej elegancko, będzie także bardziej praktyczny.

Obecnie coraz częściej spotykamy zadaszenia ze szkła, szkło hartowane nadaje elegancki wygląd, dodatkowo jest to materiał bardzo wytrzymały. Z pewnością sprawdzi się w przypadku budynków nowoczesnych, posiadających duże okna, szkło będzie zgrywało się bardzo dobrze z różnego rodzaju elewacjami. Możemy mocować szkło hartowane także do budynku, bez konieczności wykorzystywania słupków metalowych.