Co zrobić, gdy zdecydujesz, że nadszedł czas na rozwód

Decyzja o zakończeniu małżeństwa może być bardzo skomplikowana i emocjonalnie bolesna, ulga lub skomplikowana mieszanka obu wrażeń.

Praktycznie wiele rzeczy musi się wydarzyć, zanim proces rozwodowy zostanie zakończony i będzie można zacząć żyć dalej. Rozwód wymaga podejmowania wielu trudnych decyzji, dlatego zawsze warto uzyskać poradę prawną od adwokata zajmującego się prawem rodzinnym. Pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie będziesz chciał zrobić, jest zebranie informacji o tym, jakie działania musisz podjąć.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby skontaktowanie się z wykwalifikowanym i doświadczonym prawnikiem, który może pomóc w przeprowadzeniu cię przez proces rozwodowy i odciążyć cię od stresu związanego z rozprawą sądową. Pełnomocnik reprezentujący twoje interesy jest zdecydowanie najlepszym sposobem na przejście procesu bez niespodzianek i niezbędną koniecznością, jeśli twój były małżonek zdecydował się uzyskać adwokata reprezentującego jego interesy. Próba samodzielnego załatwiania spraw mogłaby mieć niekorzystne długoterminowe skutki dla całej rodziny.

Wiele osób uważa, że nie stać ich na skorzystanie z usług adwokata w tej sytuacji, ale biorąc pod uwagę długoterminowe skutki rozwodu, takie jak podział majątku, alimenty, opiekę nad dziećmi, czy konsekwencje podatkowe, brak pełnomocnictwa może być znacznie droższy.

Oprócz tego kancelaria prawna Warszawa jest doskonałym źródłem informacji oraz zna się na składaniu wszelkich potrzebnych dokumentów formalnych w sądzie. Oznacza to, że przy pomocy adwokata przygotujesz zestaw dokumentów, aby rozpocząć proces o zakończenie małżeństwa. Jeśli obie strony są zgodne co do rozwodu, postępowanie rozwodowe może być stosunkowo szybkie i proste. Ale biorąc pod uwagę trudne uczucia, które często pojawiają się podczas rozwodu, liczba prostych, niekwestionowanych rozwodów jest stosunkowo niewielka. Sporny i skomplikowany rozwód jest jak najbardziej prawdopodobny, jeśli w grę wchodzą znaczne aktywa do podziału lub opieka nad dziećmi, dlatego zawsze powinieneś poszukać pomocy wykwalifikowanego, kompetentnego adwokata.