Balustrada na wymiar – materiały i zalety

Chcesz, aby w Twoim domu albo na balkonie lub tarasie zagościła taka balustrada, która będzie nie tylko efektowna, ale też trwała? Zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie? W takim przypadku warto postawić na balustrady na wymiar!

Balustradę można dzisiaj kupić jako gotowy element wykończeniowy. To tania propozycja dla osób, które chcą zaoszczędzić na wykonaniu schodów, a także tarasu czy balkonu, by uzyskać wtedy odpowiednie zabezpieczenie tych przestrzeni. Jednak tylko balustrada na zamówienie będzie mogła zapewnić perfekcyjne dopasowanie.

Balustrady na zamówienie – rodzaje materiałów

Do wykonania balustrady na wymiar można wykorzystać różne typy materiałów. Mogą być one wtedy dopasowane do stylu wnętrza lub też do architektury budynku.

Rodzaje balustrad:

  • balustrady drewniane
  • balustrady ze stali nierdzewnej
  • balustrady kute
  • balustrady szklane

Do przestrzeni urządzonych tradycyjnie, klasycznie najczęściej wybierane są balustrady kute oraz drewniane, przy czym drewno rekomendowane jest tylko do wnętrz. Tworzą przytulne, ciepłe aranżacje.

Z kolei nowoczesne przestrzenie najlepiej wyglądają wtedy, gdy posiadają balustrady ze stali niedrzewnej – chromowane albo matowe, a także balustrady szklane, które są jednym z obecnych hitów. Interesująca propozycja to także balustrady ze stali wykończone elementami szklanymi lub drewnianymi.

Balustrady na wymiar – korzyści

Wśród głównych korzyści balustrad na wymiar znajduje się ich indywidualne dopasowanie. W tym przypadku konstrukcja może doskonale pasować nawet do bardzo wymagającej przestrzeni.

Skorzystanie z usług firm wykonujących balustrady na wymiar pozwala także na indywidualny dobór materiałów oraz stylu. Firma przyszykuje wtedy projekt zgodnie z wymaganiami klienta i będzie mogła go potem kompleksowo zrealizować.

Dodatkowo, doświadczony producent balustrad oraz akcesoriów będzie mogła także wykonać fachowy montaż. To pewność, że balustrada będzie wytrzymała i trwała, dzięki czemu będzie mogła ona zaoferować maksymalny poziom bezpieczeństwa.