Wycieczki do Lwowa – co warto zwiedzić?

Lwów to bardzo ciekawe miasto, szczególnie pod względem turystycznym. Ostatnimi czasy coraz więcej osób wybiera ten kierunek podróży. Jest też co zwiedzać. Jeśli już planujesz wakacje, dowiedz się, dlaczego warto postawić na Lwów.

Co można zwiedzić?

Najważniejsze jest to, że we Lwowie można wiele rzeczy zwiedzić. Miasto to prawdziwa kolebka turystyki. Ale po kolei. Gdzie warto się zatrzymać, co warto zobaczyć? Na uwagę zasługuje przede wszystkim sam rynek z charakterystyczną zabudową przełomu XVIII i XIX wieku. Wokół centralnego placu znajdują się piękne kamienice, które wyróżniają się niepowtarzalnym stylem. Duże wrażenie robi także nowy ratusz, który został zrekonstruowany po zawaleniu się w 1825 r. Ciekawym widokiem są także charakterystyczne, stare tramwaje. W centrum Lwowa trudno o nudę. Miasto tętni życie, a w bary i puby otwarte są do późnych godzin nocnych. Jest więc gdzie spędzać czas.

Piękna opera…

Wśród najbardziej znanych budowli Lwowa znajduje się cudowna opera. To perełka architektoniczna. Trzeba ją obowiązkowo odwiedzić w trakcie wycieczki do Lwowa. Opera to charakterystyczny punkt, a jej wizerunek znajduje się na wielu pocztówkach, folderach, przewodnikach. Budynek został zbudowany przez Zygmunta Gorgolewskiego. Był to ewenement architektoniczny. W trakcie budowy wykorzystano wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Na uwagę zasługuje również wnętrze i zdobiona fasada. Punktem, którego nie można ominąć podczas zwiedzania budynku jest sala lustrzana z niebagatelnymi dekoracjami – na suficie można odnaleźć sceny nawiązujące do znanych polskich oper. To obowiązkowy punkt, który trzeba odhaczyć podczas wycieczki do Lwowa z Lublina.

Piękne kościoły…

W końcu nie można zapominać o pięknych kościołach, które robią ogromne wrażenie. Co ciekawe są to kościoły wielu obrządków: katolickie, ormiańskie. Do dziś zachowała się też kaplica Boimów. Z całą pewnością jest co zwiedzać i warto się tym zająć. Taka różnorodność kulturowa jest nieczęsto spotykana.