Fotografia ślubna, która przywoła najpiękniejsze wspomnienia

Po latach od dnia ślubu pan młody nie pamięta, co nosiła panna młoda, ale nigdy nie zapomni jak wyglądała. Takie samo wrażenie powinna sprawiać profesjonalna fotografia ślubna. Ma uwieczniać emocje, zachwyt, ale też ekscytację. Dla kobiety dzień ślubu często jest zwieńczeniem marzeń o pięknej oprawie, niczym z disneyowskiego balu. Po romantycznym składaniu przysięgi, przychodzi czas na szampańską zabawę, podczas której panna młoda tańczy w bombkowej sukni i czuje się jak księżniczka, która usidliła swojego księcia. To wszystko uwiecznia fotograf, a przeglądanie ślubnego albumu, tego jak kiedyś para była młoda, beztroska i szczęśliwa, w chwilach zwątpienia może uchronić przed rozwodem.

Jak wybrać odpowiedniego fotografa?

Przejrzyj portfolio fotografów. Jeśli lubisz romantyczne, klasyczne, stonowane zdjęcia, unikaj fotografów, którzy dodają rustykalne wstawki i graficzne ikonki. Jeśli chcesz, by album nie był za poważny i za smutny, sprawdź, czy w portfolio są też uchwycone śmieszne momenty. Zwróć uwagę, czy fotograf wykonuje tylko standardowe ujęcia: przeniesienie przez próg, zakładanie obrączek, rzucanie kieliszkami pod domem weselnym (co oczywiście powinno znaleźć się w albumie), czy również uchwycił zaskoczenie panny młodej, śmiech pana młodego, czułe spojrzenie w oczy młodej pary.

Gdzie powstanie niezapomniana fotografia ślubna? Kielce to romantyczne miasto do zrobienia sesji. Są do wyboru zarówno budynki, jak i łono przyrody. Niektórzy marzą o sesji na plaży, wbrew pozorom nie ma tam za dużo ujęć. Zacienione budynki mogą stworzyć piękny kadr. Znaleźć fotografa możemy np. poprzez wyszukiwarkę internetową. Budowa wielu zapytań takich jak: fotograf Kielce, fotografia Ślubna + miasto itp. pozwolą Ci sporządzić listę najbardziej popularnych fotografów w danej miejscowości czy też rejonie.

Plener w dniu wesela czy w innym terminie?

Wykonywanie zdjęć plenerowych w dniu ślubu nie pozwala poczuć się swobodnie. Młoda para stresuje się, czy zdąży na uroczystość, czy suknia się nie pobrudzi, nie pogniecie. Z kolei plener w innym terminie wymaga ponownego układania fryzury, wykonania makijażu, które często są nie do odtworzenia. Z kolei młoda para może pozwolić sobie na większą swobodę podczas pozowania, np. jechać na rowerze, przysiąść na murku. Włosy mogą być rozwiane, gdyż nie ma obaw, że popsuje się uczesanie.